Peygamberler TarihiAhirzaman Yolcusu

Rüyada Efendimizi Görmek İçin


Peygamber Efendimizi rüyanızda görebilmek için onu öncelikle çok sevmelisiniz. Bu konuda çok şey söylenebilir ve birçok kıssa anlatılabilir. Bu konuda ki en meşhur kıssa şudur. Bir talebe hocasına Peygamber Efendimizi rüyasında görmeyi çok istediğini söyler. Hocası ise talebeye çok tuz yemesini söyler. Bunu yapan talebe gece rüyasında su ve ırmak gibi şeyler görür. Ertesi gün hocasına bu görmüş olduğu rüyayı anlatınca hocası talebeye Peygamberin getirmiş olduğu din ve sünnetine muhabbet ile sarılmalısın der. Eğer sen Peygambere yeterince susar isen rüyanda görürsün der.

Özetle, kişi sevdiğinin yolu ve muhabbeti üzerine olur ise sevdiğini gerçekten seviyor demektir. Gerçek bir seven ise mutlaka sevdiğini rüyasında görecektir. Yüce Mevla’mız Peygamberimizi rüyamızda görme aşkını cümle ümmeti Muhammedin gönlüne versin. Gönüllere vermiş olduğu bu aşk ile görmeyi de nasip eylesin inşaallah.
 

fendimizi rüyada görmek hakkında ki hadisi şerifide zikredelim.

Ebu Hüreyre (r.a): Nebiyy-i ekrem salla’llâhu aleyhi ve sellem buyurdu ki: “Benim adımı (kendinize, yahud birbirinize) takınız. Künyemi de (yani Ebû’l-Kasım künyesini) takınmayınız. (Şu da malum olsun ki,) her kim beni rüyada görürse hakikatte beni görmüş olur. Zira şeytan benim suretime temessül edemez. Bir de, her kim benim ağzımdan bilerek yalan uydurursa cehennemdeki yerine hazırlansın.” (bk. Buhari, İlim 38; Müslim, Rüya 11; Tirmizi, Rüya 4)
 


Rüyada Peygamberi Görmek İçin Dua

Peygamber Efendimizi rüyada görmek için okunacak bir çok dua vardır. Bu dualardan birini sizinle paylaşalım.


Duanın anlamı: “Ey haram beldesinin, haram ayının, haram olan haremin ve rükn ile makamın Rabbi olan Allah’ım, Nebimiz Muhammed Aleyhisselâm’a benden selam ulaştır ve ona olan sevgi ve hürmetimi duyur.”


Kaynak:https://www.islamalimi.com/peygamberi-ruyada-gormek-cin-ne-yapmalidir/

GÜNCEL DUYURU !

Sitemizi Sizler İçin Yenilemeye Devam Ediyoruz Üst Kısımda Bulunan İlahiler Çalmıyor İse Farklı Tarayıcı Deneyin Sorun Düzelecektir. Canlı Yayın Linkleri Sürekli Güncelleniyor Bizi Takip Edin Allah'a Emanet Olun

REKLAM